Mont Saint-Michel

Vietos Prancūzijoje kurias verta aplankyti
Vartotojo avataras
Audrius
9
9
Pranešimai: 251
Užsiregistravo: 2016 Vas 24 20:56
Šalis miestas: Telšiai
Jūsų transporto modelis: FFB

Mont Saint-Michel

Vas 2016 25 23:20

Standartinė Audrius » 2016 Vas 25 23:20

San Mišelio kalnas (pranc. Mont-Saint-Michel) – tai maža, apvalios formos, uolėta sala, įsitaisiusi Mont-Saint-Michel įlankoje, tarp Bretanės ir Normandijos, šiaurinėje Prancūzijoje. Kalnas, nutolęs apie 1 kilometrą nuo Prancūzijos krantų, dažnai skendi ūkanoje ir iš tolo atrodo lyg svajingas miražas. Potvynio metu jį iš visų pusių apipina vandenynas, o iš vandens išnirusi viršūnė tampa izoliuota sala, apsupta viduramžių pilies sienų ir bokštų. Už jų slepiasi nedidelis, bet be galo jaukus kaimelis, su jam būdinga XV amžiaus architektūra. Aukščiausiame taške matosi didelis, žymus ir didingas Benediktų vienuolynas.
DSC02923.jpg

Visai neseniai San Mišelio salą galima buvo pasiekti tik vandenyno atoslūgių metu. Šiuolaikinė plėtra ir vietovės modernizacija suardė gamtos ritmą bei sudarė sąlygas, leidžiančias salą automobiliu pasiekti tik per 24 val. Sklinda kalbos, kad prancūzai žada statyti užtvanką, kuri sugrąžins salai pirminę būklę ir jos gyvenimo ritmas vėl priklausys nuo vandenyno potvynių ir atoslūgių. Nuoširdžiai tikėkimės, kad šis sumanymas jiems pavyks ir vietovei bus sugrąžinta mistika.
DSC02972.JPG

San Mišelio vienuolyno ansamblį sudaro pagrindinis kompleksas - La Marveille (liet. k. „Stebuklas“), pastatytas XIII a. tiksliai pagal Jeruzalės Šventojo kapo schemą; vienuolyno bažnyčia; tvirtovė ir kalėjimas. Vienuolynas nuo seno yra svarbus tikinčiųjų centras ir iki šiol laikomas Vakarų pasaulio architektūros stebuklu bei gotikinės architektūros šedevru. Dienos metu San Mišelio saloje apstu turistų, o vakare kaimelis ištuštėja ir tik vietiniai gyventojai bei keli joje apsistoję turistai ramiai šmirinėja siauromis gatvelėmis. Tad ryto ir vakaro metas - auksinis laikas aplankyti šią nuostabią vietą, jei neketinate lankyti muziejų. Kad pasiektumėte aukštai ant kalvos įsitaisiusį vienuolyną, teks įveikti nelengvą kelią, kurį lydi daugybė laiptų. Maldininkų kelias – Grande Rue – veda tiesiai link vienuolyno. Šiandien jo pašonėje įsikūrusios suvenyrų parduotuvėlės, o pusiaukelėje sutiksite viduramžiais pastatytą Šv. Petro bažnyčią. Jos viduje pamatysite kruopščiai išraižytą koplyčią ir dramatišką statulą, vaizduojančią legendinę Šv. Mykolo kovą su drakonu. Toliau laiptai kyla iki vienuolyno, o dar aukščiau ir iki „Saut Gautier terasos“, iš kurios atsiveria puikus vaizdas. Pasiekę vienuolyno bažnyčią galėsite pasigirti įveikę net 900 laiptų. San Mišelio Benediktų vienuolynas stebina savo dydžiu. Jo kambarių labirintuose, kuriuos sudaro skliautinės salės ir dar daugiau laiptų, visai nesudėtinga pasiklysti, tad turėkite su savimi planą.
Vandenyno atoslūgių metu labai smagu pasivaikščioti jo dugnu. Dugnas būna lygut lygutėlis, o kelių kilometrų spinduliu, nesimato nė menkiausio kauburėlio ar kalvelės. Įspūdinga, tiesa? Netoliese matyti negyvenama sala, kurioje įsteigtas paukščių rezervatas. Tačiau, vaikštant vandenyno dugnu, reikia būti labai atsargiems. Staigūs potvyniai vietovėje kiekvienais metais pasiglemžia labai neatsargių turistų gyvybes. Apie 18 valandą nerekomenduojama niekam vaikščioti dugnu. Maždaug šią valandą gali užklupti staigus potvynis.

Stovėjimas ir nakvynė mokami.
Pavadinimas: Mont Saint-Michel, Tipas: 1, Koordinatės: 48.636093,-1.511334


Google Maps
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Paveikslėlis

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių