Baltų mitologijos parkas

Vietos Lietuvoje kurias verta aplankyti
Vartotojo avataras
Asta-Alfa
6
6
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2016 Kov 04 14:38
Šalis miestas: Klaipeda
Jūsų transporto modelis: Fiat Ducato

Baltų mitologijos parkas

Bal 2016 26 23:40

Standartinė Asta-Alfa » 2016 Bal 26 23:40

Screen Shot 2016-04-27 at 07.55.47.png


Kretingos r.
Baltų Mitologijos parkas- tai pirmasis ir vienintelis Lietuvoje objektas, kuriame susipažinsite su Baltų (Aestii, Aestiorum gentes) tautų pirmykštės mitologijos pilna sandara, gyvame miške pamatysite visas pagrindines Baltų dievybių panteono skulptūras. Tai muziejinio, edukacinio, pažintinio ir aktyvaus poilsio miško parkas tarp Šventosios ir Darbėnų.
Apsilankę parke maloniai pasivaikščiosite įrengtais miške patogiais takais, vaikai galės pažaisti atrakcionuose mitologinėmis temomis, yra suolai pasėdėti ir pamąstyti prie mitologinių skulptūrų.
Labirintas įrengtas prie parko. Labirinto „tuneliuose“ pajusite savo adrenalino kiekį, pasitikrinsite valios jėgas. Jūsų atkaklumas Labirinte bus apdovanotas, kai rasite Laimės šulinį.
Daugiau:
Parke ne tik susipažinsite su Baltų (Aisčių) grupės tautų mitologija, pamatysite mitologinių dievybių skulptūras, bet ir pajusite senovinę pasaulėžiūrą. Pažintiniai takai išsidėstę piramidės formos miško teritorijoje. Parko takų išdėstymas sukuria Verpstės pavidalą, kuris ženklina Pasaulio sąrangos, Pasaulio medžio, žmogaus Gyvenimo kelio, kosmoso modelio baltiškąjį suvokimą. Takų grupės sudaro erdves, atitinkančias Baltų dievybių panteono struktūrą:

A- |Žemės (vaisingumo, derliaus, medžioklės, miško, oro, vandens, gyvūnų).
B- Motinų- Seniausių matriarchalinės Europos mitologemų (Latvių Mate).
C- Dangaus- Aukščiausiojo, pradžios ir pabaigos (Augstėjas Visagistis, Praamžius, Visadastis), šventyklų.
D- Namų dievybių.
E- Požemio (Vėlių, mitinių būtybių, santykio su blogiu, gyvybės ir mirties).
Žygį pradėkite pro keliones globojančių dievybių Benčio ir Kelukio („Kielu dziews“) skulptūrų Vartus. Sėkmę lemia sutiktas Vilkas. Tiesus Paukščių Tako žvaigždyno takas leidžia patekti tiesiai į Ramovę ir Dangaus kalną.
Parke rekonstruota Ramovės šventykla su Amžinos Ugnies Aukuru.
Tautinės muzikos (pav. sutartinių) mėgėjams įrengtas didelis amfiteatras su suolais. Ramovės aikštėje giedamų sutartinių ir dainuojamų dainų miško aidai padės įsijausti į mūsų senovę.
Baltistikos tyrinėtojams- tikra vieta įgyvendinti savo tyrimų rezultatus tikrovėje. Parką švietimo įstaigos gali naudoti kaip mokomoją vietą mokiniams, gimnazistams ir studentams. Parko kūrėjai laukia geranoriškų svarstymų, etnologų ir kitų baltų kultūros tyrinėtojų, specialistų patarimų tobulinant Baltų mitologijos parką.

Istorija: Pradėtas kurti 2009 metais. 2010.04.17 iniciatyvinė grupė patvirtino kūrimo kryptis. 2011 metais gauta Europos Sąjungos Struktūrinių fondų piniginė parama ir 2011-ų metų rudenį pradėtas įgyvendinti. Atidarytas 2012 gegužės mėnesį.

Parko apėjimui reikia nuo 1 iki 2 valandų. Labirintui reikėtų skirti 0,5 val. Apsilankymo Labirinte kaina- 8 Lt. Parko lankymas nemokamas, galite savanoriškai paremti vystymą ir priežiūrą..

Prie įėjimo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė lengvesiems automobiliams, kemperiams, yra biotualetai, šiukšliadėžės.

Pavadinimas: Baltų mitologijos parkas, Tipas: 1, Koordinatės: 56.029289,21.188886


Daugiau

uz poros km yra japoniskas sodas,taip pat vertas demesio :-) Tik su suniukais i soda neileidzia,reikia masinoje palikti :-)

Pavadinimas: Japoniškas sodas, Tipas: 1, Koordinatės: 56.0321197,21.1841353
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių